Współpraca z firmami

Zapraszamy do współpracy firmy, które pragną pomóc nam finansowo lub rzeczowo

w organizacji zbierania klapków poprzez sponsoring całego wydarzenia, stając się tym samym oficjalnym Partnerem Akcji „Klapki dla Gambii”.

Co oferujemy?

– Każda firma, która podpisze z nami indywidualną umowę sponsoringową, otrzymuje możliwość poniższych działań wizerunkowych:

1.

Umieszczenie małego logo Sponsorującego na roll-upach i innych fizycznych nośnikach reklamowych, które przedstawiane będą od 15 maja 2018 r.

2.

Umieszczenie logo Sponsorującego wraz z linkiem na stronie internetowej Akcji

3.

Umieszczenie logo Sponsorującego na samochodzie podróżniczym.

4.

Używanie w miarę możliwości drobnych gadżetów reklamowych oraz innych artykułów dostarczonych przez Sponsorującego, takich jak: czapeczki, koszulki, długopisy, torby podróżne, kurtki, buty itp.

5.

Udostępnienie powierzchni na stanowisko sponsorskie przy wejściu do pomieszczeń, gdzie będą odbywać się oficjalne prezentacje Akcji, na terenie ATH.

6.

Umieszczenie materiałów promocyjnych dostarczonych przez Sponsorującego w miejscach promowania Akcji, na terenie ATH.

7.

Umieszczenie logo Sponsorującego w filmie podsumowującym Akcję.

8.

Inne działania promocyjne do uzgodnienia między stronami.

Ponadto przewidujemy zaproszenie Partnera Akcji na wszelkie wydarzenia towarzyszące, które będą odbywać się w czasie zbierania klapków („Klapkomania”) oraz w listopadzie, gdy dokonamy uroczystego podsumowania akcji wraz z wręczeniem pakietów medialnych oraz Certyfikatów Partnera Akcji.

33

Współpraca personalna

Współpraca z firmami

Współpraca z instytucjami

Współpraca ze szkołami

Relacje

z akcji zbierania i rozdawania klapków

Fragment z podróżniczej relacji.
Klapki za uśmiech. Część VI.

Klapki powoli się kończą, a wraz z nimi ta zaczarowana przygoda. Szosa ciągnie się na zachód, aż do Basse Santa Su. Za rogiem już czeka Senegal.

Klapki za uśmiech. Część VI.
Klapki za uśmiech. Część V.

Klapki jadą przez Gambię: jadą i jadą. I oczywiście się rozdają. Gdzieś za Medina Demba jest Bansang – urokliwe miejsce. Kolejny punkt na naszej mapie afrykańskiej klapkomanii.

Klapki za uśmiech. Część V.
Klapki za uśmiech. Część IV.

Kto jedzie za rok??? Kto? Kto? Kto? Klapki podróżują po Gambii i oczywiście się rozdają. Za Bwiam jest prosta droga do Somy i tam trafia kolejna część naszych darów.

Klapki za uśmiech. Część IV.
Klapki za uśmiech. Część III.

Klapki jadą w głąb Gambii. Kolejny etap czas zacząć! Jakiś czas temu z samochodem pełnym lekarstw dotarł tutaj Marcin Haladyn i to od niego dostaję niecodzienny namiar: parafia w miasteczku Bwiam.

Klapki za uśmiech. Część III.
Klapki za uśmiech. Część II.

Brufut. Obrzeża Bandżul. Pora deszczowa nie skąpi deszczu. Tym razem w rozdawaniu klapków pomaga uczynna i serdeczna Fatou Njie Hydara, którą jakiś czas temu na motorze z PL (!) odwiedziła Magda Lapinska.

Klapki za uśmiech. Część II.
Klapki za uśmiech. Część I.

Gambia. Bandżul. Biedny kwartał Brusubi, między oceanem a szosą na południe. Dzieci mają wakacje, ale polecona nauczycielka skrzykuje na poranek swoich podopiecznych. (więcej…)

Klapki za uśmiech. Część I.

680

par klapków. Tyle zebraliśmy w zeszłym roku.

307

to liczba Ambasadorów wspierających naszą akcję.

6666

tyle kilometrów w podróży spędzą klapki, zanim dotrą do Gambii.

8

to liczba miejsc, w których były rozdawane klapki podczas ubiegłej edycji.

dr Maciej Kalarus

Pomysłodawca i główny koordynator akcji

Literaturoznawca i kulturoznawca, wykładowca akademicki na bielskiej ATH – a przede wszystkim podróżnik i miłośnik turystycznej przygody. Przez ostatnie trzydzieści lat odwiedził prawie sto czterdzieści krajów na świecie, przemierzając je przeróżnymi środkami transportu, w różnych porach roku, zaglądając w najdalsze zakamarki wszystkich kontynentów.

"Klapki wymyśliła bieda, sama bieda – nie ja. To „Pani Bieda” rządzi światem, do którego chcemy trafić z klapkami. Potrzeba matką wynalazku. To wszystko przez nędzę, ubóstwo i brak. Klapki wymyśliła tylko bieda."

Organizator akcji:
Patronat honorowy:
Sponsorzy strategiczni:
Partnerami akcji „Klapki dla Gambii” są:

Najczęściej zadawane pytania:

ODPOWIEDŹ: Dla afrykańskich dzieci niezmiernie ważna jest ochrona stóp. Plastikowe klapki są najbardziej praktyczne i przecież różnią się od reklamówek w hipermarketach – to nie to samo. W naszym codziennym życiu także jesteśmy otoczeni plastikiem w każdym miejscu i ważne jest, by nie wylewać dziecka z kąpielą. Wydaje nam się, że nie wszystko, co jest z plastiku, zaraz musi być złe, niepotrzebne i wrogie człowiekowi.

ODPOWIEDŹ: Można pomagać polskim dzieciom i bez problemu można znaleźć wiele organizacji, które tylko tym się zajmują. My postanowiliśmy, że naszą pomoc chcemy nieść dzieciom do najmniejszego afrykańskiego kraju, jednego z najuboższych na świecie – każdy, kto daje klapki wie, że jego dar trafia właśnie tam, na Czarny Ląd.

ODPOWIEDŹ: Nasza akcja zrodziła się z potrzeby serca i wszystkiego nie przeliczamy na pieniądze. Wiele rzeczy robimy po prostu sami: spontanicznie, w ramach wolontariatu. W podobny sposób działają szkoły i przedszkola, które u siebie organizują zbiórki. Oprócz tego pomagają nam finansowo nasi Partnerzy, którzy troszczą się o transport klapków do Afryki, o produkcję kartonów lub pokrywają kilka mniejszych wydatków (domena www, plakaty, banery, artykuły papiernicze).

ODPOWIEDŹ: Tak, potrzebują – i to bardzo. Nie robilibyśmy tego, gdybyśmy nie byli do tego przekonani. Każda stopa potrzebuje ochrony, czy to od Eskimosa, czy od Afrykańczyka. Lepiej chodzić i biegać w klapkach, niż bez. Klapki chronią stopy przez urazami i np. bardzo pomagają w porze deszczowej, gdy trzeba chodzić po wielkich kałużach i rozlewiskach. Pamiętajmy też, że Gambia jest krajem rzecznym: pełno w niej mokradeł, bagnistych brzegów, insektów. Klapki chronią stopy.

ODPOWIEDŹ: Rozdawanie zaplanowane jest tak, by żadne dziecko nie odeszło bez klapków. W zeszłym roku udało się to perfekcyjnie, głównie dzięki pomocy miejscowych księży, którzy kierowali akcją rozdawania w stronę małych społeczności, kilku domostw, obejść. Zawsze w samochodzie podróżniczym klapków jest więcej, niż spodziewanych dzieci i dopiero, gdy każde z dzieci dostanie klapki, odjeżdżamy z miejsca rozdawania.

ODPOWIEDŹ: Przede wszystkim zbieramy klapki dla dzieci, czyli małe rozmiary, dla maluchów. Ale jak wszyscy wiemy, dziecko trzynastoletnie potrafi mieć już stosunkowo dużą stopę i trudno dokładnie sprecyzować. Klapki przede wszystkim mają trafiać do dzieci – od dzieci dla dzieci.

ODPOWIEDŹ: Myślimy, że lepiej zbierać klapki i na tym się koncentrujemy. Chcemy, by polskie dzieci w szkołach, w przedszkolach i wszędzie indziej zbierały klapki dla swoich rówieśników w Gambii. To działa na wyobraźnię. Zbieranie klapków, wbrew pozorom, jest wymagające: trzeba pomyśleć, gdzieś je znaleźć, wybrać, kupić, wrzucić do kartonu, potem można śledzić ich los – jak jadą do Afryki. Pieniądze są oczywiście ważne, ale wymyśliliśmy klapki – klapki są bardziej namacalne, konkretne, są darem rzeczowym. Myślimy też, że ludzie wolą podarować klapki, niż pieniądze. A poza tym (i co najważniejsze) pieniądze zbiera nasz przyjaciel, Wielki Jurek Owsiak!

ODPOWIEDŹ: Tak, możecie przygotować własny karton, okleić go plakatami które możecie pobrać z naszej strony internetowej  i zbierać, zbierać, zbierać!

ODPOWIEDŹ: Tak, jeśli mieszkacie w odległej miejscowości, lub jeśli w Waszej miejscowości akcja nie ma punktu zbiórki klapków, a chcielibyście wziąć udział w akcji, spakujcie klapki i wyślijcie je na adres:

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
"Klapki dla Gambii"
ul. Willowa 2, bud. L, pok. 306
43-309 Bielsko-Biała

ODPOWIEDŹ: Kiedy Wasz karton będzie już pełny możecie przesypać klapki do worków i dalej zbierać! Pod koniec okresu zbierania klapków wyślijcie do nas wiadomość na adres akcja@klapkidlagambii.pl, ustalimy sposób i termin odbioru klapków. Możecie również przywieźć zebrane klapki do Akademii i zobaczyć ile już nazbieraliśmy. W budynku L na parterze będzie wieeeelka skrzynia, która i tak okaże się za mała.

ODPOWIEDŹ: Oczywiście, że możesz – taki jest cel naszej akcji! Każdy może kupować, zbierać i jakoś nam dostarczyć. Nie ma ograniczeń. Im więcej klapków uzbieramy, tym lepiej. Każda para na wagę złota. Zbierają szkoły, przedszkola, parafie, hufce harcerskie – mogą zbierać wszyscy: rodzina, znajomi, przyjaciele, sąsiedzi.

← Zostań Ambasadorem / Wolontariuszem

Zostań Ambasadorem Akcji

Wpisz się na listę i zbieraj, zbieraj, zbieraj!

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Klapki dla Gambii” wszystkie instytucje skupiające wokół siebie aktywność dzieci i młodzieży. Szczególnie zależy nam, by w wielu pobliskich  szkołach, w przedszkolach, w domach kultury, w parafiach i hufcach harcerskich, i we wszystkich innych miejscach, gdzie tylko można i wypada zorganizować zbiórkę klapków – przy bezinteresownej pomocy nauczycieli, opiekunów i wszystkich ludzi dobrej woli – postawić kartony i wypełnić je kolorowymi klapkami.

Dla wszystkich Ambasadorów zostanie przygotowany Certyfikat Wsparcia 2018, który wraz z pakietem medialnym będziemy indywidualnie rozdawać po zakończeniu tegorocznej edycji, czyli po szczęśliwym powrocie z Afryki – jesień 2018.

Lista Ambasadorów aktualizowana jest na bieżąco (niezwłocznie po zgłoszeniu), a w przypadku ewentualnych nieścisłości lub błędów prosimy o informację mailową: akcja@klapkidlagambii.pl.

Zostań Wolontariuszem Akcji

Zostań Wolontariuszem Akcji – poszukujemy kontaktowych osób do współpracy.

Jeśli studiujesz na bielskiej ATH, lub w każdy inny sposób masz możliwość, by zostać naszym ramieniem, przedstawicielem i pośrednikiem w kontakcie ze szkołą, z przedszkolem lub z innym miejscem, gdzie możemy zbierać klapki, napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. Szukamy komunikatywnych i otwartych osób, które chętnie będą reprezentować akcję „Klapki dla Gambii” w swoim środowisku: w dawnej szkole podstawowej, w gimnazjum lub ogólniaku.

Jeśli znasz zakręconego nauczyciela lub masz kontakt z innymi aktywnymi osobami, pomóż nam do nich dotrzeć: trzeba przekazać karton na klapki, dać plakat, porozmawiać, wyjaśnić sens zbierania klapków. A potem, na samym końcu, trzeba przywieźć zebrane klapki na centralne miejsce zbiórki. Szukamy kreatywnych osób, które będą łącznikami w organizacji całego przedsięwzięcia.

Aktualności i informacje →

Aktualności

KLAPKOMANIA!

Już 18 i 19 czerwca zapraszamy na KLAPKOMANIĘ – specjalne wydarzenie towarzyszące naszej akcji. W tych dniach przywieźcie do nas zebrane klapki i weźcie udział w specjalnie dla Was przygotowanych atrakcjach . W poniedziałek (18 czerwca) zapraszamy przedszkolaków i młodsze klasy szkół podstawowych (1-5), a we wtorek (19 czerwca) starsze klasy szkół podstawowych, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W programie, w zależności od grupy wiekowej trochę zabawy, trochę wiedzy, trochę nagród. Szczegóły akcji znajdziecie na plakacie (podlinkować plakat pod słowo „plakacie”)

Nasza największa aula może pomieścić tylko 300 osób, dlatego konieczna jest rezerwacja poprzez formularz.

Link tutaj: https://goo.gl/forms/4G7PMe5dssI7UgRw1
Decyduje kolejność zgłoszeń!

0 komentarzy

Transport klapków do Gambii to nie lada wyzwanie.

Z dnia na dzień do naszej Akademii przysyłanych i przywożonych jest coraz więcej klapków, najwyższa pora, żeby rozpocząć przygotowania do operacji logistycznej, dzięki której klapki znajdą się w Gambii. Stajemy przed nie lada wyzwaniem, klapków będzie dużo więcej niż w ubiegłym roku, stąd też ich transport będzie wymagał profesjonalnej obsługi. Z nieocenioną pomocą w tym zakresie przychodzą nam liderzy rynku transportowego –@GrupaOTLogistics jako największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej oraz @c.hartwiggdynia czyli najstarszy spedytor w Polsce, ze 160-letnim doświadczeniem w branży. Z tak doświadczonymi partnerami jesteśmy pewni, że kontener, do którego zapakujemy „Klapki dla Gambii” dotrze do celu na czas i ofiarowane przez darczyńców klapki sprawią wiele radości dzieciom. Dziękujemy firmom OT Logistics S.A oraz C.Hartwig Gdynia S.A. za to, że podjęły się realizacji tego wyzwania!

0 komentarzy

Zbieramy! Zbieramy! Zbieramy!

Nasza akcja rozkręciła się na dobre. Dostajemy od Was bardzo dużo komunikatów, że zbieracie i zapełniacie kartony – tak trzymać! Liczy się każda para klapków. Dziękujemy za Wasz zapał i zaangażowanie. To tylko klapki, a mogą tak wiele! Obrazowo mówimy, że jedna para, to jedno afrykańskie dziecko – i tak jest naprawdę. Zachęcamy do zbierania, byśmy potem mogli wszystko w…

0 komentarzy

Jan Niezbędny w klapkach!!!

Jan Niezbędny dołącza do naszych klapków! Informujemy, że firma słynąca w Polsce z produkcji m.in. worków na śmieci (ale także wielu innych jednorazowych akcesoriów i produktów przydatnych w domu – i nie tylko – stała się oficjalnym partnerem naszej akcji. Cieszymy się tym bardziej, że wielkie i twarde worki wyprodukowane przez Jana Niezbędnego będą niezastąpione podczas pakowania wszystkich klapków do…

0 komentarzy

250 – jest moc!!!

Tylu Ambasadorów zgłosiło się do nas, by zbierać klapki w swoich szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych. Cieszy nas to niezmiernie, ponieważ w tej liczbie jest nasza siła – im więcej mamy „Ambasad”, tym lepiej dla zbierania klapków. A liczy się każda para! Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie – robimy to dla maluchów w Afryce, to dla nich…

0 komentarzy

Czas START!!! Ruszyło WIELKIE ZBIERANIE!

Czekaliśmy na to wiele miesięcy! Zapraszamy wszystkich do zbierania klapków dla dzieci w afrykańskiej Gambii. Teraz jest ten czas – każde klapki na wagę złota. Zbieramy od połowy maja do końca czerwca: klapki nowe, plastikowe i dziecięce. Prosimy spojrzeć na naszą Listę Ambasadorów i: albo podrzucić klapki do danej placówki oświatowej, albo przysłać pocztą na nasz adres. Im więcej uda…

0 komentarzy

Rozszerza się grupa partnerów akcji

Grono partnerów akcji uświetniła swoją obecnością firma Ceramika Pilch. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji i zaangażowanie w jej rozwój. Oprócz dotacji na pokrycie kosztów organizacyjnych akcji, firma Ceramika Pilch przeprowadzi również zbiórkę klapków wśród swoich pracowników i zapewni drobne upominki dla uczestników Klapkomanii. Dziękujemy!

0 komentarzy

Kartony na klapki i plakaty już czekają!

Rozpoczynamy rozdawanie kartonów i plakatów na tegoroczne zbieranie klapków dla dzieci w afrykańskiej Gambii. Zbierajcie klapki, a potem oddajcie pełne kartony – zróbmy to wspólnie. Ambasadorów i Wolontariuszy zapraszamy w terminach: – Środa 25.04.2018 – od godziny 15.00 do 18.00 – Czwartek 26.04.2018 – od godziny 8.00 do 16.00 – Piątek 27.04.2018 – od godziny 8.00 do 16.00 – W…

0 komentarzy

Gdzie można odebrać karton?

Po odbiór kartonów zapraszamy do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, ul. Willowa 2, budynek L (największy budynek na terenie uczelni), IIIp. pokój 306. Do odległych miejsc kartony wyślemy pocztą, w takim przypadku prosimy o przesłanie wiadomości z dokładnym adresem na adres e-mail: akcja@klapkidlagambii.pl . Możecie również pobrać plakat akcji z naszej strony internetowej i okleić karton we własnym zakresie! Więcej kartonów…

0 komentarzy

150! 150! 150! 150! 150!

Już 150 placówek oświatowych (ale także parafie, biblioteki i hufce harcerskie) zgłosiło się do zbierania klapków dla dzieciaków w Gambii! Hura! Jest nas coraz więcej i tylko to się liczy! Jedne klapki = jedno dziecko, które nie chodzi na boso. Bardzo wszystkim dziękujemy i czekamy na więcej – jesteśmy przygotowani na odbiór i transport do Gambii każdej ilości klapków. 150…

0 komentarzy